EUR/TRY Yorumlar

Takip Ettiğim Kişilerin Yorumları Göster

pester

pester

artış 0.40 seviyelerine ulaşıcak gibi

ayse

ayse

Bence yukarı çıkış devam edecek, çünkü euro birazda doların ateşinden dolayı hızlı çıkıyor doların artacağını dolayısıyla haftaya 4,65 leri konuşacağımızı düşünüyorum.

hasan

hasan

Euro bir haftada 4,28den 4,50yi gördü en çok kazandıran para birimlerinden birisi oldu, sizce pazartesi kaçla açılış yaparız?

deniz

deniz

Draghi den sonra euroda güvensizlik havası oluştu, sanırım yön aşağı devam edecek.

levent

levent

Tahmininiz doğru uzun zamandır 1.17xx altını görmeyen parite 16xx lere indi 1500 lerde yolda gibi.

barisemre

barisemre

Sadece bir tahmin tabi ama ben aşağı yönlü olacağını düşünüyorum

levent

levent

zaman daralıyor, draghi konuşacak o zaman euro yukarımı gider aşağımı gider göreceğiz.

ahmet

ahmet

15 temmuz darbe girişiminde bile bu seviyeler görülmedi, sözde türkiye imfye borç verecek durumdaydı güçlü türkiyeydi, maalesef konuşmakla olmuyor.

huseyin

huseyin

Yiğit bulut başdanışman her televizyona çıktığında Euro/TL düşecek göreceksiniz diyordu, hani nerede ? o zamanlarda 3,3 civarındaydı. Düştü bulut bey çok sağolun. Erdoganda diyordu Türk lirasına yatırın, yatıranlar hep zarar etti, anlaşılan bunlar ne diyorsa hep tersini yapmak lazımmış.

aygun

aygun

Evet haklısınız bazı kişiler ülke bu şekildeyken siz kar etme derdindesiniz diyor, şahsen benim niyetim enflasyon karşısında paramızı korumak o kadar!

levent

levent

İsterse 10 kez toplantı yapılsın pek bir şey değişmez, devletin zamanında aldığı yanlış kararların şu anki kurda ciddi etkisi var. Her geçen gün ülke açısından olumsuz bir hava oluşuyor dolar 3,94leri gördüğünde yapılan zamlar 3,38 e geri çekildiğinde geri alınmadı, şimdi dolar 4,00 lara giderken 2. zamlar vatandaşa yeniden yapılacak. Olan yine vatandaşa olacak. Peki bu durumda dövizle uğraşanlar sizce suçlumu derseniz tabiki değil, dövizle yılda %10 kazandığınızı düşünelim enflasyona göre paranız yerinde saydı demektir. Ancak %10 üzeri yapılan her kar ile paranızı arttırdığını düşünebilirsiniz.

barisemre

barisemre

TCMB Euro toplantısı vardı, sonuç olarak bir haber çıktımı?

cansu

cansu

Size katılıyorum doğru noktalardan ve açgözlülük yapmadan yeterli oran ile yapılan satışlar da eninde sonunda ya kazandırıyor yada kendini kurtarıyor genelde.

levent

levent

Zirve 4,50 zirvenin 4 kuruş altındayken satmadan beklemek, olur da çıkmazsa terste kalmak yerine satıp ileride mutlaka yapacağı geri çekilmeyi beklemek daha risksiz geliyor. Tabi birde 4,60 beklentisi var yerinide olsa %50 satıp %50 beklemede kalırdım.

cansu

cansu

Elimde 4,41den aldığım bir miktar euro var, ani çıkış gece olduğu için ve bankalarda kapalı olduğu için bozduramadım, sitedeki gün aralığına bakılırsa en fazla 4,4765 i görmüş şu anda 4,45 4,47leri görünce satmayı düşünüyorum sizce 4,50 için beklemelimiyim?

levent

levent

Euro ani olarak 4,50 lere gitmesi gerektiği için gitmedi, almanyanın aldığı kararların etkisine ani bir sıçrama yaptı, birde önceki grafiklerde görünen çıkış trendi var duruma göre 4,60 ın yakın tarihte görülmesi çok olası bir durum.

bahattinkaba

bahattinkaba

Söylediğiniz gibi oldu euro 4,50 yi gördü, asıl soru şimdiki hedef beklentisi nedir daha ne kadar yukarı gider.

levent

levent

Gün sonu kapanısı 4.4250 üzeri olması ile yarın 4.50 fiyat degerine gelme ihtimali çok yüksek!

ahmet

ahmet

4.25 seviyelerine yaklaştıkça marja göre uygun alım fırsatları olarak degerlendirilmeli diye düşünüyorum.

barisemre

barisemre

Haftaya €uro/TL yönü nereye gider?

karakus

karakus

Ben aşağıda 4.25 i aşağıya kırabileceğini en azından şimdiki şartlarda kırmasının çok ama çok zor olacağını düşünüyorum. Şayet burası kırılırsa aşağıda en kötü senaryo 4.07 olabilir. kötü senaryo diyorum çünkü ben ana yönün yukarıya olduğunu ve düşüşlerin mantıklı desteklerden kademe şeklinde alım olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

deniz

deniz

sanırım söylediğiniz rakamların gelmesine daha çok var!

ersin

ersin

4,31 den sattım. Tekrar geri alım hedefi 4,20ler bakalım ne zaman ?

aygun

aygun

Avrupa da ki karışıklık ve paritede ki gerileme ile 4 altına kısa vade de geleceğini düşünüyorum!

hasan

hasan

Yönü belli olsada ya alsak yada satsak sersem etti milleti bi aşağı bi yukarı

aygun

aygun

Kimse size doğrudan yatırım tavsiyesi veremez, siz kendi deneyimleriniz ile karar vermeniz lazım.

karakus

karakus

euronun önü açık gibi görünüyor büyük zıplama ne zaman acaba

ahmet

ahmet

Türk lirası karşısında euro ne zamana kadar artışta olacak bir tahmini olan var mı elimde biraz euro varda bozdurmak için en iyi fırsatı bekliyorum doğru zaman acaba bugün mü?

ersin

ersin

4,25 i görür mü?

barisemre

barisemre

En kötü ihtimal 4.18 i görmeden inmez bu euro artık yatırım tavsiyesi degildir