levent

leventUSD/TRY

Uzun vadeli bir yatırım düşünüyorsanız, dolar şu aralar düşüşte yavaştan parça parça alınabilir. Tabi dijital para konusunda bir yatırım düşünmüyorsanız.

levent

leventGümüş ONS

Türkiye finans ve enparadan alabilirsiniz.

levent

leventUSD/EUR

Euro TL paritesinde 15xx ler ufukda göründü.

levent

leventGBP/TRY

Şu an için sterlinde en iyi makas türkiye finans da ancak siz yinede fibabankı bir araştırın daha düşük olabilir.

levent

leventUSD/TRY

Şubat ayından beri terste olan kişiler bu gün çıkış yaptı, evet belki 3,79 kaçmış olabilir sizin için ama 3,79den alsanız birde 3,50 lere doğru yol alan bir dolarda olabilirdi, dolarda belirsizlikler çok fazla halada netleşmiş değil, unutmayın 3 hafta önce 3,38leri konuşuyorduk alırsanız da parça alın buralardan full girmek çok riskli

levent

leventEUR/TRY

Tahmininiz doğru uzun zamandır 1.17xx altını görmeyen parite 16xx lere indi 1500 lerde yolda gibi.

levent

leventEUR/TRY

zaman daralıyor, draghi konuşacak o zaman euro yukarımı gider aşağımı gider göreceğiz.

levent

leventUSD/TRY

Bitcoin bu kadar artmasa bir kısmına bitcoin alın derdim :)

levent

leventUSD/TRY

Spekler amacına ulaştı, faiz kararı sabit kaldı.

levent

leventUSD/EUR

Parite garip şekilde 1,18xx seviyelerin uzun zamandır koruyabiliyor, vatelitenin bu kadar yüksek olduğu zamanda kaymalar yaşanması gerekirdi.

levent

leventGBP/TRY

İşte o zaman çok büyük sıkıntı yaşarız, borsada ciddi bir balon var geçen sene borsa dipdeyken euro sterlin bu kadar yükselmemişti. Şimdi birileri elini borsada çekerse işte o zaman tüm spekler harekete geçer.

levent

leventEUR/TRY

İsterse 10 kez toplantı yapılsın pek bir şey değişmez, devletin zamanında aldığı yanlış kararların şu anki kurda ciddi etkisi var. Her geçen gün ülke açısından olumsuz bir hava oluşuyor dolar 3,94leri gördüğünde yapılan zamlar 3,38 e geri çekildiğinde geri alınmadı, şimdi dolar 4,00 lara giderken 2. zamlar vatandaşa yeniden yapılacak. Olan yine vatandaşa olacak. Peki bu durumda dövizle uğraşanlar sizce suçlumu derseniz tabiki değil, dövizle yılda %10 kazandığınızı düşünelim enflasyona göre paranız yerinde saydı demektir. Ancak %10 üzeri yapılan her kar ile paranızı arttırdığını düşünebilirsiniz.

levent

leventEUR/TRY

Zirve 4,50 zirvenin 4 kuruş altındayken satmadan beklemek, olur da çıkmazsa terste kalmak yerine satıp ileride mutlaka yapacağı geri çekilmeyi beklemek daha risksiz geliyor. Tabi birde 4,60 beklentisi var yerinide olsa %50 satıp %50 beklemede kalırdım.

levent

leventEUR/TRY

Euro ani olarak 4,50 lere gitmesi gerektiği için gitmedi, almanyanın aldığı kararların etkisine ani bir sıçrama yaptı, birde önceki grafiklerde görünen çıkış trendi var duruma göre 4,60 ın yakın tarihte görülmesi çok olası bir durum.

levent

leventEUR/TRY

Gün sonu kapanısı 4.4250 üzeri olması ile yarın 4.50 fiyat degerine gelme ihtimali çok yüksek!

levent

leventUSD/TRY

Dolara olan bu baskı sanırım faiz düşürülmemesi için yapılıyor!